Domů > Zprávy > Obsah

Humát draselný alkalický a žíravý

Jun 20, 2017

Hydroxid draselný (chemický vzorec: KOH, množství: 56,11) bílý prášek nebo šupinovitá pevná látka. Bod tání 360 ° - 406 ° C, bod varu 1320 ~ 1324 ° C, draslík Humate relativní hustota 2.044 g / cm3, bod vzplanutí 52 ° F, index lomu n20 / D1.421, tlak páry 1 mmHg (719 ° C) . S silným alkalickým a korozivním účinkem. Snadná absorpce vlhkosti ve vzduchu a uvolňování, absorpce oxidu uhličitého z uhličitanu draselného. Rozpuštěno v asi 0,6 dílu horké vody, 0,9 dílu studené vody, 3 díly ethanolu a 2,5 dílů glycerolu. Když je rozpuštěn ve vodě, alkohol nebo kyselou úpravou vytváří spoustu tepla. Hodnota pH roztoku 0,1 mol / l byla 13,5. Střední toxická poloviční dávka (potkan, perorální) 1230 mg / kg. Rozpustný v ethanolu, lehce rozpustný v etheru. Má velmi silné alkalické a žíravé, draslík povzbuzuje svou povahu a hydroxid sodný podobný.

1, používaný jako vysoušedlo, absorbent, pro výrobu kyseliny šťavelové a různých draslíků, ale také pro galvanické pokovování, sochařství, litografie a tak dále.

2, používané hlavně pro výrobu surovin, jako je draslík, jako je manganistan draselný, uhličitan draselný a tak dále. Ve farmaceutickém průmyslu, pro výrobu bóru draselného, ​​spironolaktonu, heparanolu, propionátu testosteronu a tak dále. V lehkém průmyslu pro výrobu draselného mýdla, alkalických baterií, kosmetiky (jako je studená smetana, krém a šampon). V průmyslu barviv, draselný Humate pro výrobu barviv, jako je snížení modré RSN a tak dále. V elektrochemickém průmyslu, pro galvanické pokovování, sochařství a tak dále. V textilním průmyslu, pro tisk a barvení, bělení a mercerování, a velké množství použitých pro výrobu umělých vláken, polyesterové vlákno hlavní suroviny. Kromě toho se také používá pro metalurgické ohřívače a odmašťování kůže a tak dále.

3, chemické suroviny, pro medicínu, domácí chemikálie a tak dále.

4, používané jako analytické reagencie, činidla zmýdelnění draslíku Humate, oxid uhličitý a absorbér vlhkosti.

5, chemický průmysl pro výrobu mycího mýdla, šamponové mýdlo, krém, krém, krém, šampon a další suroviny. Farmaceutický průmysl pro výrobu progesteronu, vanilinu a dalších surovin. Průmysl barviv se používá k výrobě melaminových barviv. Akumulátorový průmysl se používá k výrobě alkalických baterií.

Organizace má hořící účinek, draselný humát může rozpouštět bílkovinu, tvorbu alkalických denaturovaných bílkovin. Řešení nebo prach stříkající na kůži, zvláště stříkající do sliznice, může způsobit měkkou strupu. Čím vyšší je koncentrace roztoku, tím vyšší je teplota, tím silnější je účinek. Zasažená do oka může nejen poškodit rohovku, ale také poškodit oční tkáň.

Maximální přípustná koncentrace je 0,5 mg / m. Je třeba zabránit tomu, aby se dotýkaly pokožky a očí, například neúmyslným dotykem, vodou poškozené části umýt a následně mokré 5% kyselinou octovou, kyselinou vinnou, kyselinou chlorovodíkovou nebo kyselinou citrónovou; Humát draselný, jako je stříkající oči, pečlivě aplikujte vodu nebo solný roztok. Pomalu promyjte 10 ~ 30 minut a pak klikněte na 2% karna-kaininu nebo 0,5% kardainového roztoku. Provoz by měl nosit tkanina celého pracovního oděvu, nosit gumové rukavice, manžety, zástěry, nošení obuvi a jiné produkty pojištění práce, ruce by měly být potaženy neutrální a hydrofobní masti.