Domů > Zprávy > Obsah

Malý nový rok

Feb 08, 2018

Malý nový rok (čínský: Xiaonian), obvykle týden před lunárním novým rokem, je také známý jako Festival kuchyňského boha, božstva, které dohlíží na morální charakter každé domácnosti.

Zde je šest věcí, které byste měli vědět o Malém novém roce, dalším znakem začátku jara. 小年夜.jpg

1. Nabídněte obětem Kuchyně Bohu

V jedné z nejvýraznějších tradic Malého Nového roku je spálení papírového obrazu kuchyňského boha, který vysílá božího ducha do nebe, aby podal zprávu o chování rodiny v uplynulém roce. Kuchyňský bůh je pak přivítán zpátky do domu skrze vložení nového papírového obrazu vedle něho. Z tohoto vyhlídkového místa bude kuchyňský bůh dohlížet a chránit domácnost ještě jeden rok.


Většina nabídek jsou sladkosti různých odrůd. Domnívá se, že to utěsní úst Božího Kuchyna a povzbudí ho, aby říkal dobré věci o rodině, když vystoupí do nebe, aby podal zprávu.


2. Úklid domu

Mezi labským festivalem, osmým dnem posledního lunárního měsíce a malým novým rokem, ve dnech dvacátého třetí, se rodiny v Číně podrobily důkladnému vyčištění domu a zamaskovaly staré v přípravě na nový rok.


Podle čínských lidových přesvědčení se v posledním měsíci roku musí duchové a božstva rozhodnout buď vrátit se do nebe nebo zůstat na Zemi. Předpokládá se, že v zájmu včasného odchodu duchů a božstev musí lidé důkladně vyčistit jak své osoby, tak i jejich obydlí, až po každou zásuvku a skříň.


3. Jíst cukrovinky Guandong

Guandong cukroví, lepkavý návyk vyrobený z lepkavého prosa a naklíčené pšenice, je tradiční občerstvení, které Číňané jedí na Festivalu kuchyňského boha.

4. Vložte papír do oken

V Malém Novém roce jsou odstraněny staré párky a papírové řezy z předchozího jarního festivalu a nové ozdobné okenní dekorace, novoroční plakáty a příznivé dekorace jsou vloženy.

5. Koupel a vlasy


Jak se říká staré čínské rčení, ať už jsou bohaté nebo chudé, lidé často mají účes před jarním festivalem. Aktivita kouření a účesu se často provádí na Malý Nový rok.

6. Přípravy na jarní festival

Lidé začínají zásobovat potřebná opatření pro jarní festival od malého nového roku. Všechno, co je potřeba k předkládání nabídek předkům, bavit hosty a živit rodinu po dlouhou dovolenou, musí být zakoupeno předem.