Domů > Zprávy > Obsah

EDTA Chelates Role

Jun 20, 2017

EDTA cheláty Chelatační síla představuje vazebnou sílu chelatačního činidla a kovového iontu a chelatační hodnota představuje množství chelatačního činidla, které chelátuje kovové ionty.

Někteří lidé ve skutečném vzorci se setkají s přidáním chelatačního činidla nebo se objeví fenomén změny velikosti, obavy o žvýkací sílu nestačí, cheláty EDTA a kovové ionty nelze účinně kombinovat, skutečné množství chelatačního činidla není místo, což má za následek změnu jevu

Efektivní prevence vzniku škálování existují dvěma způsoby, jedna je počáteční inhibice tvorby stupnice, jedna je účinná po odstranění stupnice. Tyto dvě metody odpovídají úloze chelatujících dispergačních činidel a chelatačních činidel.

Chelátové dispergační činidlo má velkou molekulovou hmotnost, která může účinně inhibovat malé částice CaC03, MgC03 za vzniku velkých částic měřítka, ale vazebná síla kovového iontu je slabá. EDTA Cheláty jsou zejména estery kyseliny fosforečné, PAA, kopolymer kopolymeru; chelát Úloha směsi a kovových iontů jsou silně spojeny dohromady, mohou účinně odstranit usazeniny na povrchu podkladové škály, jako je naše společná EDTA, DTPA, HEDTA a tak dále.

Jednoduše, chelatační činidlo je odvápňovač, EDTA Chelates chelatační dispergační činidlo je inhibitor měřítka, pokud se oba s použitím budou vzájemně doplňovat.

U čistícího materiálu je rozhodnutí vyčistit efekt především čtyři aspekty: 1, teplota; 2, mechanická síla; 2, povrchově aktivní činidlo; 4, chelatační činidlo, první dva nemusí opakovat, my všichni máme hluboké zkušenosti, pro povrchově aktivní látky, všichni víme, že jeho úkolem je emulgovat ropný materiál, chelatuje EDTA tak, aby rozpustil ve vodě, aby se dosáhlo čisticího účinku.

Nicméně pokud je v olejové látce kovový iont, jedná se o kovovou vazbu na povrch substrátu a surfaktant nemůže dobře propojit vazbu. EDTA cheláty Proto v konvenční metodě zvyšujeme množství povrchově aktivního činidla a zvyšujeme teplotu a mechanickou sílu. Abychom dosáhli čisticího účinku, ale chelátotvorné činidlo může být dobrou kombinací těchto kovových iontů, takže se z oleje vytáhne , takže můžete snížit množství povrchově aktivní látky v předpokladu nízké spotřeby energie.

Chelatační činidla jsou široce používána, včetně detergentů, chelatů EDTA zemědělských živin, průmyslových čisticích prostředků, papírenského a fotografického průmyslu. Chelatační stopové prvky v zemědělských aplikacích mohou být modifikovány tkáněmi a minimalizovány nedostatky živin, EDTA cheláty zvyšují výtěžek a účinnost. Dobře známá norma EDTA je komplex, který udržuje železo a další stopové prvky v roztoku, a proto je často používán v agronomických podmínkách, kde je možné významně snížit výnosy plodin způsobené železem a dalšími stopovými prvky.

Dlouhodobé užívání produktů EDTA však stále více stojí za pozornost. Tradiční chelatační činidla, jako je EDTA nebo DTPA, jsou obtížně biologicky odbouratelné a jsou obecně nahromaděny v životním prostředí a byly zjištěny v řekách a jezerech, v procesech úpravy půdy a vody. EDTA cheláty Proto se nedávno vyvinul nový biologicky rozložitelný chelátor IDHA.

Ve srovnání s konvenčním chelatačním dispergátorem má zelený chelatační dispergátor iminodisukcinová kyselina dobrý účinek při chelatování iontů vápníku a iontů mědi. Syntéza kyseliny iminodisukcinové v procesu bělení bavlny / prádla, může účinně chelat kovové ionty, zlepšit tkaninu působení vlasů a sílu ①.