Domů > Zprávy > Obsah

Výživa aminokyselin

Sep 25, 2017

Aminokyselinový účinek

1, trávení a vstřebávání proteinů v těle je dosaženo aminokyselinami: jako první výživové prvky bílkoviny v těle a jeho úloha při výživě potravin je zřejmé, ale nelze je použít přímo v lidském těle, ale přes malé molekuly na aminokyselinu po použití.

2. Bilance dusíku: je-li kvalita a množství bílkovin v denní stravě přiměřené, množství spotřebovaného dusíku se rovná množství dusíku vylučovaného z hnoje, moči a pokožky, což se nazývá celková rovnováha dusíku. Je to vlastně rovnováha mezi bílkovinami a aminokyselinami, které se neustále syntetizují a rozkládají. Protein by měl být udržován v určitém rozmezí a tělo může regulovat metabolismus bílkovin za účelem udržení bilance dusíku. Mechanismus rovnováhy může být zničen přetížením nadbytečného proteinu a nad schopností těla regulovat. Protein není vůbec jedena a protein v těle je stále rozpadlý a negativní bilance dusíku je nepřetržitě přítomna. Pokud nebudete včas přijímat nápravná opatření, nakonec to povede ke smrti protilátky.

3. Převedení na cukr nebo tuk: katabolismus aminokyselin produkuje a-ketoacid, který je metabolizován metabolickými cestami cukru nebo tuku s různými vlastnostmi. A-ketoacid může být použit k syntéze nových aminokyselin nebo k převedení na cukr nebo tuk nebo do trikarboxycyklické oxidace, aby se rozložil na CO2 a H2O a uvolnil energii.

4, podílejí se na enzymu, hormon, některé vitamíny: chemická povaha enzymu je protein (molekuly aminokyselin), jako je amyláza, pepsin, cholinesteráza, karbonová anhydráza, transaminasa apod. Komponenty hormonů obsahujících dusík jsou proteiny jejich deriváty, jako je růstový hormon, thyrotropní hormon, epinefrin, inzulin a enterotropní hormon. Některé vitamíny jsou vyrobeny z aminokyselin nebo kombinovány s bílkovinami. Enzymy, hormony a vitamíny hrají důležitou roli při regulaci fyziologických funkcí a katalytického metabolismu.

5. Požadavky na esenciální aminokyseliny lidského těla: požadované množství esenciálních aminokyselin pro dospělé je asi 20 procent požadavků na bílkoviny, 37 procent.

Aminokyseliny

1. Prodlužte životnost

Pokud tělo postrádá poruchu bílkovin u starších lidí, syntéza se zpomaluje. Obecně řečeno, starší lidé potřebují více bílkovin než dospělí a poptávka po methioninu a lyzinu je vyšší než u mladých dospělých. Lidé starší 60 let by měli konzumovat asi 70 gramů bílkovin denně a vyžadovat, aby protein obsahoval potřebné aminokyseliny úplným a vhodným způsobem, tak vysokou kvalitou bílkovin a prodloužil život.

2. Aminokyseliny se používají hlavně při přípravě infuzní směsi aminokyselin, stejně jako terapeutických léků a syntetických peptidových léků. Existuje více než sto aminokyselin, které se v současné době používají jako léky, včetně 20 aminokyselin tvořících bílkoviny a více než 100 aminokyselin, které tvoří neprotein.

Prostřednictvím řady aminokyselinového složení složených přípravků v moderní žilové infuzi výživy a diety "prvky" zaujímá velmi důležitý stav v terapii, výživě, udržení kriticky nemocného pacienta záchrany života pacientů, pozitivní úlohu stát se jednou ze základních lékařských odrůd moderní medicína.

Kyselina glutamová, kyselina argininová a kyselina asparagová, cystin, L-dopa fungují samostatně při léčbě některých onemocnění, jako jsou aminokyseliny, používané hlavně při léčbě onemocnění jater, gastrointestinálních onemocnění, mozku, kardiovaskulárních onemocnění, respiračních onemocnění a ke zlepšení svalové energie , dětskou výživu a detoxikaci atd. Navíc deriváty aminokyselin prokázaly příslib při léčbě rakoviny.

Výživa potravin

Protilátka lidského esenciálního příjmu potravy za účelem udržení normální fyziologické, biochemické, imunitní funkce a životních aktivit, jako je růst, metabolismus v těle po trávení, absorpci, metabolismu, podporují růst a vývoj protilátek, duševní zdraví, prevence proti selhání, prodloužení života integrovaného procesu se označuje jako výživa. Aktivní složka v potravinách se nazývá živina.

Jelikož lidské tělo tvoří nejzákladnější materiál bílkovin, lipidů, sacharidů, anorganických solí (jmenovitě minerálů, včetně hlavních prvků a stopových prvků, vitamínů, vody a potravinových vláken), jsou také potřebné živiny pro lidské tělo. výživové funkce v těle, ale jsou úzce spojeny v procesu metabolismu a účastní, podporují a regulují životní aktivity. Tělo se spojuje s okolním světem prostřednictvím jídla, udržuje relativní konstantu vnitřního prostředí a dokončuje jednotu a rovnováhu vnitřního a vnějšího prostředí.